ایرانیان باستان ۱۰۰۰ سال پیش فولاد ضدزنگ تولید می‌کردند

ایرانیان باستان ۱۰۰۰ سال پیش فولاد ضدزنگ تولید می‌کردند، تصور می‌شود که فولاد کروم که از آن معمولا با عنوان فولاد ضدزنگ یا «استنلس استیل» نام برده می‌شود، نوآری مربوط به قرون اخیر باشد، اما شواهد جدید نشان می‌دهد که ایرانیان باستان در حدود ۱۰۰۰ سال قبل از نمونه اولیه‌ای از این آلیاژ استفاده می‌کردند. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد تاریخچه تولید فولاد ضد زنگ در ایران آشنا شوید.

ادامه مطلب: ایرانیان باستان ۱۰۰۰ سال پیش فولاد ضدزنگ تولید می‌کردند

آیا در کهکشان های دیگر، سیارات فراخورشیدی وجود دارد؟
آیا در کهکشان های دیگر، سیارات فراخورشیدی وجود دارد؟، تا امروز در کهکشان‌ راه‌شیری سیارات فراخورشیدی زیادی کشف شده است. اما حالا دانشمندان اولین کاندید سیاره فراخورشیدی را در یک کهکشان دور دست رصد کرده‌اند. از زمان کشف اولین سیاره فراخورشیدی در سال ۱۹۹۲، تا امروز بیش از ۴۰۰۰ سیاره بیرون از منظومه‌ شمسی ما و در کهکشان راه‌شیری کشف شده است. دانشمندان حدس می‌زنند که در کهکشان راه‌شیری ۴۰ میلیارد سیاره وجود داشته باشد. بنابراین مطمئنا در دیگر کهکشان‌ها نیز سیارات زیادی وجود دارند. سیاراتی که تا امروز رصد نشده‌اند. در این مقاله قصد داریم شما را با احتمال کشف یک سیاره در کهکشان گرداب بیشتر آشنا کنیم. اگر شما نیز علاقه مند به مسائل مرتبط با نجوم و سیارات هستید پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید.

ادامه مطلب: آیا در کهکشان های دیگر، سیارات فراخورشیدی وجود دارد؟

درمان دندان درد خانگی فوری

زمانی که افراد دچار دندان درد می‌ شوند، بهتر است که برای درمان فوری درد خود، از هر آنچه که در خانه است استفاده کنند. دندان درد از درد های شایع است که بسیارً طاقت فرسا بوده و بدون علائم قبلی و یا هر نوع هشداری در هر زمانی ممکن است بروز پیدا کند.

بیشتر بخوانید درمان سریع درد دندان

قطره گوش

قطره برای گوش، افراد در هر سنی ممکن است به گوش درد مبتلا شوند. این درد معمولا به علت عفونتی که در اثر آلودگی یا مواد شوینده به داخل حفره گوش راه پیدا کرده اند، بروز پیدا می کند. پزشک پس از معاینه گوش، در صورتی که در آن عفونت وجود داشته باشد،

بیشتر بخوانید قطره برای گوش

وکیل | وکالت | وکیل خوب | بهترین وکیل

امروزه افراد در زندگی خود با مشکلات مختلفی روبه رو هستند که به تنهایی قادر به حل آنها نمی باشند. برای حل بسیاری از این مشکلات باید با قوانین و مسائل حقوقی آشنا بود. تعداد زیادی از مردم، اطلاعات کافی را در زمینه مسائل حقوقی و قضایی ندارند.

بیشتر بخوانید وکیل | وکالت | وکیل خوب | بهترین وکیل