دلیل استفاده از فرش راهرویی در دکوراسیون خانه ، فرش های ماشینی در انواع مختلفی بافته و در بازار عرضه می شوند. با خریدن فرش ماشینی می¬توانید زیبایی خاصی را در خانه خود ایجاد کنید. تنوع بالای فرش های ماشینی هر سلیقه ای را پوشش داده و انتظارات مشتریان را بر آورده می کند.

هر فرش ماشینی از شانه و تراکم خاصی برخوردار است. برای مثال: در فرش ماشینی 1000 شانه، 1200 شانه و 700 شانه، ویژگی هایی مثل دوام و زیبایی فرش وابسته به تراکم و شانه آن است. یعنی هر چه مقدار شانه و تراکم فرش بیشتر باشد، مقاومت و زیبایی آن نیز بیشتر خواهد بود. در این مطلب قصد داریم شما را با فرش راهرویی آشنا کرده و موارد استفاده از آن در دکوراسیون و زیبایی خانه را شرح دهیم.


انواع فرش راهرویی : 


انواع فرش راهرویی: 1- مدرن 2- سنتی
شکل و روش بافت فرش های راهرویی کلاسیک و سنتی به صورت گلیم گبه، گلیم فرش وگلیم جاجیم و فرش های راهرویی فانتزی و مدرن به صورت شگی، شنل و سه بعدی است.


فرش راهرویی کلاسیک و صنعتی : 


همه ما فرش های راهرویی کلاسیک و صنعتی را می¬شناسیم. همان فرش هایی که در راهروی خانه مادربزرگمان دیده ایم، فرش های راهرویی صنعتی و کلاسیک هستند.


فرش راهرویی مدرن و فانتزی : 


این فرش ها، نسبت به فرش های کلاسیک طرح های بیشتر و متنوع تری دارند. این نوع از فرش با طرح های برجسته و با شکل سه بعدی بافته می¬شود. طرح های زیبا و جذابی که این فرش ها دارند، باعث زیبایی بخشیدن به فضای اطراف خود می¬شود. تنوع فرش راهرویی مدرن، باعث شده تا بتوانید به آسانی آن را با مکان و وسایل اطراف خود هماهنگ کنید.


دلیل مفروش کردن راهرو : 


به دلیل اینکه رفت و آمد در راهرو زیاد است، بهتر است در این محل از موکت یا فرش استفاده نمایید. استفاده از فرش راهرویی موجب کاهش سر و صدای ناشی از راه رفتن می شود. همچنین در هنگام ورود به خانه، هنگامی که روی فرش پا می¬گذارید، حس آرامش و گرمای خوبی را احساس می¬کنید. از این رو می¬توانید زیبایی و سبک ویژه و خاصی را به خانه خودتان ببخشید.


خصوصیات فرش راهرویی : 


بهتر است از طرح های ساده برای فرش کردن راهرو استفاده کنید. فرش راهرو نباید دارای پرزهای بلند باشد. دلیل آن هم این است که باعث جذب آلودگی، گرد و غبار و حساسیت می شود.