فرش وینتیج چیست؟ ، در لغت مفهوم وینتیچ به معنای مرغوب است که به زمان های دورتر بر می گردد. به اشیایی که بین 20 تا 80 سال قبل مردم به آن ها علاقه زیادی داشتند و امروزه نیز دوباره به فکر استفاده و ابراز علاقه نسبت به آن ها افتاده اند را در اصلاح وینتیج می گویند.

بعد از اتمام جنگ جهانی، سبک وینتیج در اروپا به وجود آمد. بعد از جنگ جهانی، مردم آن دوره برای باز سازی و ساختن خانه هایشان دست به خرید وسایل دست دوم و کارکرده زدند. از اوایل سال 1990میلادی این سبک برای مردم مورد توجه قرار گرفت. ما قصد داریم در این مطلب درباره فرش وینیچ اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.


انواع فرش های وینتیج : 


از گذشته تا به امروز مردم به وسایل و اشیای آنتیک و قدیمی علاقه بسیار زیادی داشتند. اما به خاطر مشکلاتی که در تهیه آن اشیا و هزینه های آن ها وجود داشت، افراد بسیاری از نمونه مشابه و شبیه به آن استفاده می¬کنند. یکی از محبوب ترین و دوست داشتنی ترین اشیا نزد مردم، فرش دستبافت است اما به دلیل این که اکثر افراد نمی¬توانند آن را خریداری کنند، از نمونه مشابه آن استفاده می-کنند که نام آن وینتیج است. فرش وینتیج به دو صورت وجود دارد.
این فرش ها در ابتدا به صورت های ماشینی هستند که با روش هایی مثل ایجاد ساییدگی بر روی فرش، استفاده از رنگ های کم رنگ در هنگام بافت، آن را به فرش های نخ نما، کهنه و قدیمی تبدیل می¬کنند. در این فرش ها از نخ های پلی استر یا همان ابریشم مصنوعی استفاده می¬شود.
نوع دوم فرش های وینتیج مربوط به فرش هایی است که عمر زیادی دارند و سالیان طولانی مورد استافده قرارگرفته اند و حالا ظاهر اولیه خود را از دست داده و شکل کهنگی به خود رفته اند. این نوع از فرش بسیار ارزشمند هستند و قیمت بالایی دارند؛ دلیل این موضوع هم این است که هر چه فرش دستبافت بیشتر پا بخورد و بیشتر در معرض نور قرار بگیرد یا بیشتر شسته شود، ارزش آن بیشتر می¬شود. می¬توان گفت که استفاده از سبک وینتیچ، یک نوع عقب گرد مدرن است و بیشتر افرادی آن را مورد توجه قرار می¬دهند که حال و هوا وشکل و ظاهر قدیمی را دوست دارند.