چاپ
دسته: blog
بازدید: 691
درمان دندان درد خانگی فوری

زمانی که افراد دچار دندان درد می‌ شوند، بهتر است که برای درمان فوری درد خود، از هر آنچه که در خانه است استفاده کنند. دندان درد از درد های شایع است که بسیارً طاقت فرسا بوده و بدون علائم قبلی و یا هر نوع هشداری در هر زمانی ممکن است بروز پیدا کند.

 

درمان سریع درد دندان

در صورت وجود عفونت در دندان، درد اطراف دندان، دردی شدید و طاقت فرسا خواهد بود که در صورت بی‌توجهی به آن موجب از بین رفتن دندان خواهد شد. شدت درد دندان، ممکن است خفیف و یا ملایم باشد.
زمانی که افراد دچار دندان درد شده اند و دسترسی به دندانپزشک ندارند، بهترین و سریع ترین روشی که می توانند برای مقابله با درد دندان به کار ببرند، استفاده کردن از داروهای خانگی می باشد. البته این روش ها فقط موجب کمتر شدن درد دندان می‌ شوند و نمی توان دندان درد را از ریشه با آن ها درمان کرد و پس از این که شرایط فراهم شد، باید هر چه سریعتر به یک دندان پزشک مراجعه کرد.


روش های خانگی برای تسکین درد دندان


در اینجا ما چند روش خانگی برای تسکین درد دندان معرفی کرده ایم.


روغن گل میخک


با کمک دو یا چند قطره روغن گل میخک می توان درد دندان را تسکین داد. برای این کار باید روغن به طور مستقیم روی دندان آسیب دیده قرار گیرد و چند ساعت در آن ناحیه بماند. می توان سه تا چهار بار در روز از این روغن استفاده کرد.


جوش شیرین


جوش شیرین یکی دیگر از روش های درمانی برای تسکین درد دندان می باشد. یک تکه پنبه را با آب نمناک کنید و سپس آن را در جوش شیرین قرار دهید و پنبه را روی دندان آسیب دیده بگذارید. همچنین می توان جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و از مایع به دست آمده به عنوان دهان شویه استفاده کرد. در صورت لزوم این روش را می توان ۲ تا ۳ بار در روز به کار برد.


عصاره وانیل


با کمک گوش پاکن می توان دو یا چند قطره عصاره وانیل را به طور مستقیم روی دندان آسیب دیده قرارداد و از این طریق درد آن را تسکین داد. در روز می توان چند بار این کار را تکرار کرد.


روغن آویشن


گوش پاک کن را به روغن آویشن آغشته کرده و آن را به طور مستقیم روی دندان آسیب دیده خود بگذارید. در صورتی که درد شما ادامه داشت، می توانید پس از چندین ساعت دوباره این عمل را تکرار کنید.


چای کیسه ای


چای کیسه ای را در آب خیس کرده و پس از مرطوب شدن، آن را بر روی دندان قرار دهید. در صورت حساس نبودن دندان به سرما می ‌توان چای را در آب یخ قرار داد. از این روش درمانی می‌ توان یک تا دو بار در روز استفاده کرد.


آب اکسیژنه


با کمک آب اکسیژنه ۳ درصد که به عنوان محلول دهان شویه استفاده می شود، دهان خود را به طور کامل بشویید و سپس دهان را با آب معمولی شسته و در صورت نیاز می توان این عمل را چندین بار تکرار کرد.


ریشه زنجبیل


برای این روش درمانی به فلفل کایین، آب، چوب پنبه و یک تکه کوچک ریشه زنجبیل نیاز دارید. پس از رنده کردن ریشه زنجبیل و فلفل به آن آب اضافه کرده و با کمک چوب پنبه یا گوش پاک کن می ‌توان آن را بر روی دندان قرار داد.


روغن نارگیل


با استفاده از دو یا چند قاشق غذاخوری روغن نارگیل، مسواک، خمیردندان و آب گرم می توان به تسکین درد دندان کمک کرد. این مایع را باید در دهان خود به مدت ۲۰ دقیقه نگه داشت. یا می توان با کمک مسواک از آن استفاده کرد. این روش را می توان دو یا چند بار در روز تکرار کرد.